ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 9342023
*
nr 934 2023
Blandteknik
Jacques Villon, subject: 16x22,
Jacques Villon, motivet: 16x22
Droit De Suite
Estimate:
5000
Sold:
SEK 2200
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:47:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/1 14:31:56
1
2.000 kr
12/1 09:05:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jacques villon vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:59
-
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:03
-
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:12
*
Blandteknik
Read more about e-auktion
nr 934 2023
Blandteknik
Jacques Villon, subject: 16x22,
Jacques Villon, motivet: 16x22
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 5000 |
| Sold: | SEK 2200 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 1/1 14:31:56 | 1 | 2.000 kr |
| 12/1 09:05:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jacques villon vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:59 -
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:03 -
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:12



