Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 9342023



*

nr 934 2023


Blandteknik

Jacques Villon, subject: 16x22,


Jacques Villon, motivet: 16x22


Droit De Suite

Yes

Estimate:

5000

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday January 12 2015
at 19:47:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/1 14:31:56 1      2.000 kr
12/1 09:05:21 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Jan 12

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Read more about e-auktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jacques villon vattenfärg
  • 7080 MIXED MEDIA
    2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:59
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:03
  • 6402 MIXED MEDIA
    Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:12




Ladda ner broschyr